Türkiye Cumhuriyeti

Addis Ababa Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 

 
Nizameddin Ayaşlı
Büyükelçi
01.01.1931-01.01.1936
Fikret S. Özdoğancı
Büyükelçi
01.01.1957-01.01.1958
Sacid Sohel
Büyükelçi
01.01.1958-01.01.1960
Osman Dostel
Büyükelçi
01.01.1960-01.01.1963
İhsan Aksoy
Büyükelçi
01.01.1963-01.01.1964
Ziya Tepedelen
Büyükelçi
01.01.1964-01.01.1969
Nihat Dinç
Büyükelçi
01.01.1969-01.01.1970
Hikmet Bensan
Büyükelçi
01.01.1970-01.01.1972
Celal Çalışlar
Büyükelçi
01.01.1972-01.01.1976
Kurtuluş Taşkent
Büyükelçi
01.01.1976-01.01.1978
Suphi Meriç
Büyükelçi
01.01.1978-01.01.1983
Zeki Gönen
Büyükelçi
01.01.1983-01.01.1988
Yüksel Germen
Büyükelçi
01.01.1988-01.01.1990
Erhan Öğüt
Büyükelçi
01.01.1990-01.01.1995
S. Okan Gezer
Büyükelçi
01.01.1995-01.01.1997
Murat Bilhan
Büyükelçi
01.01.1997-01.01.2001
Kenan Tepedelen
Büyükelçi
01.01.2001-01.01.2005
Can Altan
Büyükelçi
01.01.2005-01.01.2008
Ali Rıza Çolak
Büyükelçi
13.04.2008-31.08.2010
Uğur Kenan İpek
Büyükelçi
01.09.2010-11.11.2013
Osman Rıza Yavuzalp
Büyükelçi
14.11.2013-01.12.2015
Fatih Ulusoy
Büyükelçi
01.12.2015-