Türkiye Cumhuriyeti

Addis Ababa Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Türkiye Cumhuriyeti Addis Ababa Büyükelçisi U. Kenan İpek'in Etyopya'da Yaşayan Vatandaşlarımıza Kurban Bayramı Mesajı , 05.11.2011

        Etyopya’da yaşayan Değerli Vatandaşlarımız,

        Toplumsal yaşamımızda önemli yeri olan, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve bağışlama gibi ulvi değerlerin ve duyguların paylaşıldığı bir Kurban Bayramını daha hep birlikte karşılıyoruz.

        Hepimiz bu bayramı buruk bir şekilde yaşıyoruz. Terörle mücadelede yitirdiğimiz evlatlarımız, onun hemen ardından deprem felaketinin sebep olduğu can kayıplarımız yüreklerimizi parçalamış olsa da, Türk milletinin en büyük değerlerinden olan dayanışma, birlik ve beraberlik gibi vasıflarımız ve Devletimizin gücü yaralarımızın mümkün olan en hızlı şekilde sarılmasına yardımcı olmaktadır. Yitirdiğimiz canların anısını her zaman muhafaza edecek, onları rahmetle anacağız. 

        Değerli Vatandaşlarım,

        Ülkemizden binlerce kilometre uzakta çeşitli sebeplerle yaşamlarımızı sürdürdüğümüz Etyopya’da çalışmalarınızda sergilediğiniz başarılar hepimiz için iftihar vesilesidir. Bu başarılarınız, uzun yıllara dayanan dostluk ilişkilerine sahip Türkiye ve Etyopya arasındaki bağların daha da güçlenmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Büyükelçiliğimiz çalışmalarınızda sizlere her türlü desteği vermeyi sürdürecektir.

       Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur ve dayanışma içinde yaşamasını temenni ediyor, en iyi dileklerimi ve saygılarımı sunuyorum.

U. Kenan İpek
T.C. Addis Ababa Büyükelçisi