Türkiye Cumhuriyeti

Addis Ababa Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

T.c. Addis Ababa Büyükelçisi U. Kenan İpek'in Ramazan Bayramı Mesajı , 08.08.2013

T.C.  ADDİS ABABA BÜYÜKELÇİSİ U. KENAN İPEK’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI, 08 Ağustos 2013


 

 

Birliğin, beraberliğin, hoşgörü ve dayanışma duygularının coşkuyla hissedildiği, kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı bir Ramazan Bayramını daha hep birlikte yaşıyoruz.
 

Çeşitli vesileler ve amaçlarla bulunduğumuz Etyopya’da çoğumuz Bayramda ailelerimizden ve sevdiklerimizden uzak da olsak, bir aile dayanışmasının mutluluğu içinde sevincimizi paylaşıyoruz.
 

Etyopya’da sürdürmekte olduğunuz başarılı çalışmalarınız, gelenek ve göreneklerimizi en iyi şekilde temsil ederek Türk kültürünü yaşatmanız, Türk insanının merhamet ve paylaşma duygularını her fırsatta ön plana çıkaran yardımlar gerçekleştirmeniz gurur vermektedir. Sayısı şimdilik mütevazı bir seviyede olan toplumumuzun bu vasıflarının Etyopyalı muhataplarımızca çeşitli ortamlarda dile getirilmesi ayrı bir mutluluk kaynağıdır.
 

Bu dost ülkede çalışarak yaşamlarını devam ettiren vatandaşlarımızın önümüzdeki yıllarda başarılarını daha da artırarak ülkemiz ile Etyopya arasındaki ilişkilere olumlu katkılarda bulunacağına inancım tamdır.
 

Bu duygularla, Ramazan Bayramınızı aileleriniz ile birlikte en içten dileklerimle kutluyor, Bayramın milletimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için esenlik, barış ve mutluluğun güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.
 

U. Kenan İpek

Büyükelçi