Türkiye Cumhuriyeti

Addis Ababa Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Erken Seçim Hakkinda Duyuru , 29.08.2015

Yüksek Seçim Kurulu'nca alınan karar uyarınca 26.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Türkiye'de 1 Kasım 2015 tarihinde Yurtdışı Temsilciliklerimizde ise 8-25 Ekim tarihleri arasında belirlenecek bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Büyükelçiliğimizde seçim düzenlenip düzenlenmeyeceği henüz belirlenmemiş olup, YSK tarafından ilan edilmesinin akabinde facebook ve internet adresimizde vatandaşlarımıza duyurulacaktır.

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr) kontrol etmeniz mümkündür. 

Adres beyanı yapmamış vatandaşlarımız 2 Eylül 2015 Çarşamba gününe kadar Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine gelerek adres beyanı yapabilirler.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 2 Eylül 2015 Çarşamba günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. http://www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol ettiğiniz seçmen bilgilerinizde adres beyanınızın hatalı olduğunu tespit etmeniz halinde, 2 Eylül 2015 Çarşamba  (Türkiye saati ile 08.00) ile 10 Eylül 2015 Perşembe (Türkiye saati ile 17.00) arasında Büyükelçilikliğimiz Konsolosluk Şubesine şahsen müracaat ederek itirazda bulunabilirsiniz. İtirazda bulunmak için son gün 10 Eylül 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonraki itirazlar kabul edilmeyecektir.

İtirazların şahsen yapılması gerekli olup, posta ile yapılan itirazların kabul edilmesi mümkün değildir.

 Yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın ayrıca, gümrük kapılarında 8 Ekim-1 Kasım 2015 tarihleri arasında oy kullanmaları da mümkündür

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

Tüm vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.